Bize ulaşın:

Blog
Ocak 3, 2016

Ürününüzü veya hizmetinizi görsel ve işitsel olarak açıklayan bir videoyu  internet üzerinde potansiyel müşterilerinize ulaştırmaktır. Video ile internet üzerinden markanızı tanıtmak, markanızın başarısı için artık çok önemlidir.

Video ile pazarlamanın faydaları

Video arama motoru optimizasyonu (SEO) için çok faydası vardır. Arama sonuçlarında videonun içeriği aranan kelimelerle eşleşiyorsa video sonuç olarak arama sonuçlarında görünebilir. Ayrıca videolar arama sonuçları içinde en çok tıklanan vememe     . Bu da rakiplerinizin önüne geçmek için çok faydalı bir şeydir. Ayrıca YouTube, Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden de etkili bir SEO için güzel bir video çok önemli bir araçtır.

Video Satışlarınızı arttırır:

Müşterileriniz ürününüze veya hizmetinize ait bir videoyu seyrettikten sonra %60 a varan oranda satın almaya karar veriyor. Bu da gerçekten çok yüksek bir oran. İnsanlar ürün veya hizmetle ilgili detayları okumak yerine seyretmeyi tercih ediyorlar.

Videolar her yerde:

Videoları youtube, vimeo, Facebook gibi bir çok sosyal ağda paylaşabilirsiniz. Herkesin cebinde olan mobil telefonlar sayesinde herkes her yerden ulaşabilir. Bu siteler sayesinde videonuzu reklam filmi olarak kullanabilirsiniz. Sosyal medya geleneksel reklam yöntemlerine göre çok daha fazla kişi tarafından görülmenizi sağlar. Ayrıca coğrafi bölge, yaş grubu, cinsiyet gibi istenen hedef kitlelerine ulaşmanızı sağlar

Videolar çok etkilidir:

Eğer sayfanızda güzel bir video varsa, sayfanızı ziyaret eden müşterilerinizin sayfada kalma süresi ortalama 2 dakika daha uzamaktadır. Bu da arama motoru (SEO) için en önemli puanlamardan biridir, çünkü arayan, aradığı bilgiyi sizin sayfanızda bulmuş demektir. Güzel ve akıcı hazırlanmış bir videoyu herkes seyretmekten zevk alır bu da sayfada kalış süresini arttırarak arama motorları sonuçlarında sıralamada yükselmenizi sağlar.

Video tercih edilir:

Bunların dışında rakiplerinizde video varsa ve sizde yoksa maalesef rakiplerinizin gerisindesiniz. Çünkü müşterilerinizin bu sıralanan nedenler sonucu arama sonuçlarında onları bulma ihtimali daha yükselecek, ayrıca onların videolarını seyrederek ikna olma ihtimali artacaktır. Bu da müşteri kaybınıza sebep olabilir. Video ile tanıtım yapılması artık web sayfanız olması kadar önemli bir hale gelmiştir.

Daha fazla bilgi için sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Copyright ©
Bu sitedeki resimler, grafikler ve videolar © vertigo tarafından tasarlanmıştır ve/veya yaptırılmıştır. Bu medyalarda emeği geçen sanatçıların hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz.